Lepidoptera; stadia rozwojowe


Galeria zawiera fotografie stadiów rozwojowych 133 gatunków motyli. Większość tych gatunków hodowałem w warunkach domowych. W galerii umieściłem te gatunki, których conajmniej 3 stadia rozwojowe udało mi się sfotografować. Wszystkie motyle po sfotografowaniu zostały wypuszczone na wolność.

Kliknięcie w miniaturkę zdjęcia motyla powoduje wejście do galerii stadiów tego gatunku.


Thymelicus lineola (Karłątek ryska)

Thymelicus sylvestris (Karłątek leśny)

Pyrgus malvae (Powszelatek malwowiec)

Iphlides podalirius (Paź żeglarz)

Papilio machaon (Paź królowej)

Parnassius apollo (Niepylak apollo)

Gonepteryx rhamni (Listkowiec cytrynek)

Aporia crataegi (Niestrzęp głogowiec)

Colias palaeno (Szlaczkoń torfowiec)

Colias hyale (Szlaczkoń siarecznik)

Pieris brassicae (Bielinek kapustnik)

Pieris rapae (Bielinek rzepnik)

Pieris napi (Bielinek bytomkowiec)

Leptidea sp. (Wietek)

Anthocharis cardamines (Zorzynek rzeżuchowiec)

Maculinea arion (Modraszek arion)

Phengaris nausithous (Modraszek nausitous)

Plebejus optilete (Modraszek bagniczek)

Celastrina argiolus (Modraszek wieszczek)

Lycaena hippothoe (Czerwończyk płomieniec)

Lycaena virgaureae (Czerwończyk dukacik)

Lycaena tityrus (Czerwończyk uroczek)

Thecla betulae (Pazik brzozowiec)

Callophrys rubi (Zieleńczyk ostrężyniec)

Araschnia levana (Rusałka kratkowiec)

Nymphalis antiopa (Rusałka żałobnik)

Aglais urticae (Rusałka pokrzywnik)

Inachis io (Rusałka pawik)

Lasiommata petropolitana (Osadnik petropolitana)

Lasiommata maera (Osadnik kostrzewiec)

Hipparchia fagi (Skalnik alcyona)

Vanessa atalanta (Rusałka admirał)

Vanessa cardui (Rusałka osetnik)

Polygonia c-album (Rusałka ceik)

Erebia euryale (Górówka euriala)

Erebia pronoe (Górówka pronoe)

Erebia medusa (Górówka meduza)

Erebia gorge (Górówka gorge)

Erebia manto (Górówka manto)

Erebia aethiops (Górówka medea)

Limenitis camilla (Pokłonnik kamilla)

Melitaea athalia (Przeplatka atalia)

Argynnis aglaja (Dostojka aglaja)

Boloria dia (Dostojka dia)

Boloria selene (Dostojka selene)

Boloria aquilonaris (Dostojka akwilonaris)

Aglia tau (Lotnica zyska)

Saturnia pavonia (Pawica grabówka)

Endromis versicolora (Nasierszyca różnobarwna)

Callimorpha dominula (Krasopani poziomkówka)

Macrothylacia rubi (Barczatka malinówka)

Cosmotriche lobulina (Barczatka miesięcznica)

Poecilocampa populi (Barczatka osinówka)

Malacosoma neustria (Barczatka pierścieniówka)

Orgyia antiqua (Znamionówka starka)

Leucoma salicis (Białka wierzbówka)

Anarta myrtilli (Okrzętnica wrzosówka)

Acronicta megacephala (Wieczernica topolówka)

Acronicta auricoma (Wieczernica górolubka)

Autographa gamma (Błyszczka jarzynówka)

Autographa bractea (Błyszczka bractea)

Colocasia coryli (Połacica leszczynówka)

Coranarta cordigera

Coenophila subrosea

Cucullia asteris (Kapturnica nawłociówka)

Lacanobia contigua

Phalera bucephala (Narożnica zbrojówka)

Polia hepatica

Scoliopteryx libatrix (Szczerbówka ksieni)

Xanthia icteritia

Noctua pronuba (Rolnica tasiemka)

Thyatira batis (Plamówka jeżynówka)

Xylena_vetusta

Callistege mi (Wygłoba szczawiówka)

Eurois occulta

Lygephila pastinum (Obtocznica pasterka)

Aplocera praeformata (Niekrocz gniadek)

Abraxas grossulariata (Plamiec agreściak)

Alcis bastelbergeri (Przylepek plamiak)

Alcis repandata (Przylepek nagrabek)

Apeira syringaria (Rozlotlik lilakowiak)

Arichanna melanaria (Przylepek moczarek)

Biston_betularia (Krępak nabrzoziak)

Crocallis elinguaria (Głazik nacierniak)

Dysstroma truncata (Paśnik obcinek)

Geometra papilionaria (Miernik zieleniak)

Eulithis populata (Nacinek topolowiak)

Eupithecia tenuiata (Grotnik wierzbowiak)

Eupithecia pyreneata (Grotnik naparstniczak)

Idaea seriata (Krocznik rzędzik)

Glacies alpinata (Halnik alpejski)

Hydria undulata (Paśnik faliniec)

Odontopera bidentata (Ciośnik dwuzębiak)

Siona lineata (Dyblik liniaczek)

Macaria signaria (Witalnik choiniak)

Macaria brunneata (Witalnik rdzawiak)

Thera variata (Paśnik przekrasek)

Thera britannica (Paśnik jodłowiec)

Elophos dilucidaria (Pomrok świetlak)

Psodos quadrifaria (Halnik czterowsteg)

Pungeleria capreolaria (Nieliczalnik sarniak)

Deilephila elpenor (Zmrocznik gładysz)

Deilephila porcellus (Zmrocznik pazik)

Hyles gallii (Zmrocznik przytuliak)

Smerinthus ocellata (Nastrosz półpawik)

Laothoe populi (Nastrosz topolowiec)

Sphinx pinastri (Zawisak borowiec)

Macroglossum stellatarum (Fruczak gołšbek)

Calliteara fascelina (Szczotecznica paskówka)

Cerura vinula (Dziwaczka widłogonka)

Notodonta ziczac (Garbatka zygzakówka)

Pterostoma palpina (Dzióbica głaszczkówka)

Retinia resinella

Catoptria radiella

Udea alpinalis

Spilonota laricana

Stenoptilia pterodactyla

Merrifieldia leucodactyla

Stenoptilia coprodactylus

Stenoptilia graphodactyla

Platyptilia gonodactyla

Tebenna bjerkandrella

Anthophila fabriciana (Wznosik Fabrycjusza)

Pempeliella ornatella

Aphelia paleana

Eulia ministrana

Cnephasia alticolana

Argyroploce lediana

Zygaena purpuralis (Kraśnik purpuraczek)

Zygaena minos

Adscita statices (Lśniak szmaragdek)

Typhonia ciliaris

Minetia criella